Pasty montażowe - ranking

Zapraszamy do naszego rankingu past do montażu opon, który powstał po to, by ułatwić Państwu wybór właściwego produktu w kontekście prowadzonej działalności i zakresu obsługiwanych kół. W tym celu przeanalizowaliśmy kilkanaście rodzajów past, aby stworzyć wygodną porównywarkę, która zestawia pasty montażowe pod względem najbardziej istotnych dla warsztatu właściwości. Pod uwagę braliśmy takie parametry jak przeznaczenie, zakres temperatury przechowywania, konsystencja, czas schnięcia. Jako ważny parametr przyjęliśmy także cenę i wydajność. W zestawieniu przedstawiliśmy również produkty mające specjalne certyfikaty, potwierdzające ich skuteczność w konkretnych sytuacjach.

Pasty montażowe nie mogą zawierać związków ropopochodnych, ponieważ te przyspieszają procesy starzenia gumy i korodowanie obręczy. W związku tym pod uwagę wzięliśmy tylko pasty bezpieczne dla gumy, czyli takie, które produkowane są na bazie wody i posiadają neutralne pH, dzięki czemu nie wchodzą w szkodliwą reakcję ani z gumą opony ani z felgą.

Ranking najlepszych past do opon

Wbrew pozorom, wybór właściwego preparatu do montażu opon jest bardzo istotny, ze względu nie tylko na wydajność preparatu ale i pewność co do jakości wykonanej usługi i gwarancji zadowolenia klienta. Mimo relatywnie niskiej ceny w przeliczeniu na kilogram pasty, a także podchodzenia do zakupu past często przez pryzmat przyzwyczajenia, warto zapoznać się z naszym zestawieniem, gdyż okazać się może, że zasadne będzie wprowadzenie nowego rozwiązania do swojego warsztatu.

obrazek produktu

3. Pasta uniwersalna TIP-TOPOL

  • Konsystencja lekko kremowa;
  • Zakres temperatury przechowywania: 0st. C do +30st. C
  • Dostępne opakowania: 1kg, 5kg

Pasta przeznaczona jest do stosowania przy montażu każdego rodzaju opon. Występuje w opakowaniu 5 kg i wyprodukowana jest na bazie wody, co czyni ją bezpieczną dla gumy. Jej niewątpliwą zaletą jest cena. Produkt jest najtańszą opcją w ramach past uniwersalnych oferowanych na rynku, zatem jest to opcja dla tych, którzy szukają oszczędności. Lekko kremowa konsystencja oznacza, że jest dość wydajnym produktem. Warto jednak pamiętać, że ta pasta zachowuje swoje właściwości tylko w dodatnich temperaturach, gdyż temperatury poniżej 0 st. C powodują trwałą zmianę jej konsystencji i niezdatność do użycia.

obrazek produktu

2. Pasta uniwersalna TIP-TOPOL Premium

  • Konsystencja twarda
  • Zakres temperatury przechowywania: -15st. C do +50st. C
  • Dostępne opakowania: 5kg

Pasta marki własnej TIP-TOPOL w wariancie Premium to preparat, który zapewnia szybki oraz łatwy montaż i demontaż wszystkich standardowych typów opon. Swoimi właściwościami zapewnia szybki i bezproblemowy montaż. Jest to pasta o twardej konsystencji, po wyschnięciu transparentna, chemicznie neutralna dla gumy i metalu. Jest bardzo wydajna i skuteczna w użyciu. Doskonale nadaje się do montażu opon niskoprofilowych. Jej zdecydowana zaletą jest zakres możliwej temperatury przechowywania: -15st. C do +50 st. C . Pasta nie wysycha, gdy wiadro pozostaje otwarte (bez pokrywy). Jest to do ideały balans między ceną i jakością.

obrazek produktu

1. Pasta REMAXX UNIVERSAL, marki Rema Tp Top

  • Niemiecka produkcja
  • Konsystencja twarda
  • Zakres temperatury przechowywania: -15st. C do +50st. C
  • Dostępne opakowania: 1kg, 5kg, 10 kg

Najpopularniejszy produkt wśród warsztatów, jako jedyny na rynku posiadający zatwierdzenie Porsche i Mercedes Benz, potwierdzający najwyższą jakość. Jest to bardzo wydajna pasta o twardej konsystencji i przyjemnym zapachu, szybkoschnąca, po wyschnięciu transparentna. Z uwagi na swoją konsystencję i niewielką ilość potrzebną do obsługi każdej opony, jej wydajność jest najwyższa w stosunku do konkurencyjnych produktów. Oznacza to, że jedno kg wiadro wystarczy na dłużej niż 2 opakowania popularnych maści/smarów do montażu opon, co w konsekwencji daje najniższy koszt użycia w przeliczeniu na jedną oponę. Obok zakresu temperatury przechowywania od -15st. C do +50 st. C sprawia, że jest to numer 1 w naszym zestawieniu.